…Oľano…

27. septembra 2023, michalm, Nezaradené

Obyčajných ľudí založil v roku 2011 Igor Matovič ako politické hnutie, ktoré sa doteraz vymyká akýmkoľvek štandardom. Skôr sa dá nazvať politickou eseročkou, ktorej štruktúra a členovia sú striktne zahalení rúškom tajomstva. Igor Matovič je v istoml slova zmysle marketingový mág a génius. Najvýraznejšie sa to prejavilo pri voľbách 2020, kedy dokázal zaujať viac ako 25% voličov. Tým získal prakticky neobmedzenú moc, ktorá však ešte viac zvýraznila jeho negatívne charakterové vlastnosti. Jeho základným krédom je mať nepriateľa, bojovať proti všetkým akýmikoľvek dostupnými prostriedkami. Jeho konanie postráda akúkoľvek politickú logiku. Absolútne stratil akýkoľvek kontakt s realitou, jeho koaličný povolebný potenciál sa rovná nule. Matovičove manipulačné danosti mu stále zabezpečujú, aj keď už oveľa menšiu, ale predsa istú voličskú základňu. Veriť Matovičovi, je ako veriť, že Zem je dlhá hrubá foršňa. Tým sa ale v žiadnom prípade nechcem dotknúť jeho voličského elektorátu.

Matovič samotný a jeho neštandardná politika ho dáva do pozície nielen neschopného koaličného, ale dokonca aj opozičného politika. Destabilizácia a polarizácia spoločnosti v posledných rokoch ma núti konštatovať, že by mal raz a navždy zmiznúť z politickej mapy Slovenska.

Geniálny politický marketér, geniálny manipulátor. Človek, ktorý nezabúda, neodpúšťa. Človek, ktorý nutne potrebuje k životu nepriateľa. V parlamentnej opozícii bol svojou adolescentnou rebéliou braný ako príjemné osvieženie. Potom ale dostal do rúk moc. Absolútnu. Že pokazil, čo sa dalo, je fakt. Že totálne spolarizoval spoločnosť, je fakt. Obhajoba, že za to môže korona, vojna na Ukrajine, či energetická kríza, neobstojí. S takými istými problémami sa borili aj okolité štáty, žiaden to však nedopracoval tam, kde my.

Matovičova agenda „lebofico“, „lebomafia“ je už do značnej miery otravná, stále si však nájde pár skalných priaznivcov.

Jeho povolebný potenciál je rovný nule. www.idemevolit.sk